banner_top
Przygotowanie PKW Orlik 5 do misji Air Policing
09.04.2014
W 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku w dniach 6-11 kwietnia br. odbyło się ćwiczenie zgrywające PKW ORLIK 5 do misji Air Policing na terytorium państw bałtyckich.

Ćwiczenie odbyło się na terenie lotniska, klubu oraz kompleksu koszarowego 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Szkolenie zgrywające zostało przeprowadzone w ramach cyklu zajęć, mających na celu przygotowanie całego składu etatowego PKW ORLIK 5 do służby w litewskiej bazie lotniczej Zokniai koło Siauliai (Szawle) na Litwie. W szkoleniu zgrywającym uczestniczyli zarówno żołnierze z obsady zasadniczej jak i zapasowej. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest ćwiczenie certyfikujące wówczas to, zostanie poddane ocenie przygotowanie PKW ORLIK 5 do przejęcia odpowiedzialności podczas zbliżającej się misji nadzoru przestrzeni powietrznej państw bałtyckich.

Dowódcą PKW ORLIK 5 będzie ppłk pil. Krzysztof STOBIECKI. Główne siły i środki, w tym personel latający, zabezpieczenia technicznego oraz sprzęt zasadniczy, wyznaczony do pełnienia dyżurów bojowych, wystawia 22. Baza Lotnictwa Taktycznego z Malborka. Pozostały personel wyznaczają inne jednostki Wojska Polskiego.

 

OGLĄDAJ ZDJĘCIA

 

kpt. Marek Kwiatek


AktualnościAktualności
GaleriaGaleria