banner_top
Święto Konstytucji 3 Maja
03.05.2014
uroczystości w Wilnie

Delegacja PKW Orlik 5 na zaproszenie ambasadora RP na Litwie Jarosława CZUBIŃSKIEGO złozyła kwiaty na grobie matki Józefa Piłsudskiego.

Setki litewskich Polaków  brawami powitało delegację PKW ORLIK 5 na czele z Dowódcą ppłk pil. Krzysztofem STOBIECKIM na uroczystości złożenia kwiatów na grobie matki Józefa Piłsudskiego na wileńskim cmentarzu Na Rossie. Cmentarz Na Rossie jest jedną z czterech polskich nekropoli  narodowych. W skład zespołu cmentarnego wchodzi Stara Rossa, Nowa Rossa, Cmentarz Wojskowy oraz  mauzoleum Matka i Serce Syna, gdzie spoczywa matka i serce Marszałka.

W Trzeciomajowych uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele polskich placówek dyplomatyczno - konsularnych w Wilnie, przedstawiciele władz Wilna, przedstawiciele oddziałów Związku Polaków na Litwie, posłowie i reprezentanci Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, uczniowie, kombatanci oraz harcerze. Ambasador Polski na Litwie Jarosław Czubiński zwracając się do licznie zebranych  na cmentarzu Na Rossie przypomniał, iż Polska już po raz piąty pęłni misję Baltic Air Policing co szczególnie warte jest podkreślenia w tak ważnym, zarówno dla Polski jak i dla Litwy, dniu.

Uroczyste obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja zakończyła msza święta w intencji obu narodów w Kaplicy Ostrobramskiej.

>>OGLĄDAJ ZDJĘCIA<<

kpt. Marek Kwiatek


AktualnościAktualności
GaleriaGaleria