banner_top
Międzynarodowy turniej piłkarski w Siauliai
21.07.2014
drugie miejsce PKW ORLIK 5
          Drugie miejsce zajęła reprezentacja PKW ORLIK 5 w międzynarodowym turnieju piłkarskim rozegranym na stadionie miejskim w Siauliai. W zawodach wystartowały cztery drużyny: reprezentacja miasta Siauliai, reprezentacja bazy litewskiej, drużyna brytyjskiego RAF oraz polscy lotnicy. W zaciętych meczach półfinałowych PKW ORLIK 5 pokonał drużynę gospodarzy z Siauliai 2:1, zaś baza litewska wygrała w rzutach karnych 4:1 z RAF (w regulaminowym czasie 1:1). W meczu o trzecie miejsce brytyjczycy odwrócili losy meczu i pokonali gospodarzy 2:1. W wielkim finale PKW ORLIK nie sprostał drużynie bazy litewskiej ulegając ostatecznie 3:6. O losach meczu zadecydowało 5 minut pierwszej połowy meczu kiedy to orlikowcy (niczym Brazylia w półfinale z Niemcami) dali sobie strzelić 4 bramki. Mimo ambitnej postawy nie udało się odrobic tak wysokiej straty. Po zakończonych zawodach uczestnicy udali sie do "Camp Tauras" gdzie nasi żołnierze ugościli rywali polskimi przysmakami: bigosem, ogórkami małosolnymi, polską kiełbasą i kaszanką, litwini zaś zrewanżowali się tradycyjną zupą z kociołka.