banner_top
Z wizytą u Prezydenta Szawle
04.02.2015
Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik 6 złożył w dniu wczorajszym wizytę Prezydentowi Szawle.

Na zaproszenie Prezydenta miasta Szawle Pana Justinasa Sartauskas, wraz z dowódcą PKW Orlik 6 podpułkownikiem Piotrem IWASZKO udał się dowódca Włoskiego Kontyngentu Wojskowego colonel Marco BERTOLI.

Prezydent Szawle wyraził duże zadowolenie z obecności obydwu kontyngentów stacjonujących w Szawle. Podkreślił, że dotychczasowa współpraca władz miasta z kontyngentami wojskowymi stacjonującymi w Szawle układała się bardzo dobrze zachęcając jednocześnie dowódców polskiego i włoskiego kontyngentu do wzięcia udziału wraz ze swoimi żołnierzami w szeregu wydarzeń kulturalnych i sportowych w nadchodzącym okresie. Zapewnił jednocześnie, że władze miasta Szawle dołożą wszelkich starań aby ułatwić pobyt żołnierzom obydwu kontyngentów tak jak to tylko możliwe.

Zarówno ppłk IWASZKO jak i col BERTOLI wyrazili duże zainteresowanie udziałem żołnierzy swoich kontyngentów we wszelkiego rodzaju wydarzeniach kulturalno-sportowych, gdyż jak zauważyli, jest to świetna okazja do budowania pozytywnego wizerunku sił NATO w Republice Litewskiej a szczególnie wśród społeczności lokalnej. Zauważyli jednocześnie, iż społeczność lokalna jest bardzo pozytywnie nastawiona do obecności żołnierzy obydwu kontyngentów w Szawle. Na spotkaniu dowódców polskiego i włoskiego kontyngentu wojskowego

z Prezydentem Szawle obecni byli również przedstawiciele lokalnych mediów. 

 

GALERIA ZDJĘĆ >>>

kpt. Janusz SZCZYPIÓR


AktualnościAktualności
GaleriaGaleria