banner_top
Wizyta z Solecznik
22.03.2015
W dniu wczorajszym wychowankowie polskiego domu dziecka z Solecznik odwiedzili żołnierzy pełniących służbę w ramach PKW Orlik 6 w Szawle

Wizyty podopiecznych z domu dziecka w Solecznikach w szawelskiej bazie lotniczej mają już całkiem bogatą historię i miały już miejsce wielokrotnie na poprzednich „Orlikach”.
Pogoda w dniu wizyty niestety nie dopisała i odwiedzjące nas dzieci nie miały okazji zobaczyć startów naszych myśliwców, ale możliwość obejrzenia polskich MiG-ów oraz wyposażenia technicznego i posłuchania omówienia najciekawszych parametrów samolotu spotkały się również z dużym zainteresowaniem odwiedzających nas młodych gości. Możliwość obejrzenia samolotu z bliska i zajęcia miejsca w kokpicie zrobiła na wszystkich odwiedzających duże wrażenie. Nie mniejsze wrażenie zdawali się wywierać na odwiedzających podopieczni pana Mariusza Chróścińskiego, naszego sokolnika. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się jastrząb, którego można było potrzymać na ręku, oczywiście z wykorzystaniem specjalnej rękawicy ochronnej. Większość dzieci, pomimo małych obaw, zdecydowała się na bliższe zapoznanie z jastrzębiem i nakarmienie go w momencie, gdy ten „przysiadł” na ręce, zwabiony widokiem smakowitego „kąska”.
Następnym punktem wizyty było odwiedzenie góry krzyży znajdującej się ok. 12 km od Szawle. Dla zdecydowanej większości naszych gości była to pierwsza wizyta w tym miejscu i informacje, kiedy i dlaczego krzyże na tym wzgórzu zaczęły się pojawiać zaciekawiły naszych gości a olbrzymia ich ilość również zrobiła duże wrażenie.
Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie parku wodnego, co wśród dzieci i młodzieży zawsze spotyka się z dużym entuzjazmem. Późnym popołudniem, po całym dniu atrakcji, nasi młodzi goście zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wyruszyli w drogę powrotną do Solecznik.

 

GALERIA >>>

kpt. Janusz SZCZYPIÓR


AktualnościAktualności
GaleriaGaleria